|
2022.12.27.
 Díjazták Kaposvár energiafüggetlenségi törekvéseit – tudósított erről az egyik helyi médium. A kiadott tanúsítványa szerint - elismerve az energiaköltségek csökkentésére irányuló erőfeszítéseit is - Kaposvár egy évig viselheti az „ENERGIAHATÉKONY ÖNKORMÁNYZAT” címet. Az elmúlt évben a megyeszékhely megkapta a „KLIMABARÁT DÍJ”-t is. Az előrelátó energiapolitika nélkül a város intézményeit sújtó 6 milliárdos, brutális mértékű energia többletköltség nagyobb lenne. Persze az is igaz, hogy néhány elmaradt vagy későn megvalósult energetikai beruházás ugyancsak vétkes az elviselhetetlen költségtöbbletköltség kialakulásában.
2022.11.21.
Ez év június végén hatályát vesztette az a kormány határozat, amely megtiltotta az önkormányzatok, illetve az önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságok számára a szolgáltatások díjának emelését, így azok – akár csak Kaposváron – azonnal éltek a lehetőséggel, emelték a díjakat.
2022.09.08.
A kérdést Felder képviselő a szeptember elsejei közgyűlésen tette fel, de a polgármester megkerülte a választ. Arról beszélt, hogy „a baloldali kormányok privatizáltak, eladták az áram-, és a gázszolgáltatót külföldi tulajdonosoknak, akiket csak a lehető legtöbb profit érdekelt.”
2022.02.02.
Semmire sem jó megvalósíthatósági tanulmányra fizetett ki az önkormányzat 58,4 milliót? Lehet, hogy a Polgármesteri Hivatal környezetvédelmi igazgatója ezért „titkosította” azt a tanulmányt, melyet az önkormányzat készíttetett a Németh István Program keretében létrejött épületek üzemeltetési költségeinek csökkentése érdekében. Igaz, a budapesti cégnek ez volt az első - és a mai napig az utolsó - közbeszerzésen elnyert munkája. Pedig a SMART BUILDING (okos épület) környezettudatos üzemeltetési technológiája akár 30 százalékos energiamegtakarítást eredményezhetett volna.
2021.10.19.
„Olyan mértékűre csökkent munkanélküliek száma Kaposváron, amit nem tapasztaltunk az elmúlt húsz esztendőben, vagyis ma dolgoznak a legtöbben, a munkanélküliségi ráta 3,4 százalék” - mondta a város polgármestere a legutóbbi, szeptemberi közgyűlésen. „Mindenki dolgozhat, aki dolgozni akar”, halljuk egyre többször Szita Károlytól.
2021.10.08.
Ezt a kérdés tettem fel a minap a közösségi oldalamon. Voltak, akik logikusan (életszerűen) gondolkodva azt a válaszolták, hogy a parkolási oszlopokon (fizető automatákon) elhelyezett számok az övezeti besorolást (és a kapcsolódó díjövezetet) jelentik.
Azaz:
I. övezet 8201, 275,-Ft/óra;
II. övezet 8202, 210.-Ft/óra;
III. övezet 8203, 440,-Ft/óra;
IV. övezet, 8204, 300,-Ft/óra várakozási díj.
2021.07.02.
„A tervek szerint első lépésként háromcsillagos, 450 férőhelyes kemping létesítésére kerülne sor apartman házakkal, telepített sátrakkal, lakókocsiállásokkal, kiszolgáló épületekkel, szabadidő-, és sportlétesítményekkel. Ezt fejlesztenénk tovább aztán négycsillagossá, így már egész évben fogadhatná a hely a vendégeket. A cél az, hogy ismét holland rendszámos autók árasszák el Toponárt.” Nyilatkozta szinte napra pontosan hat évvel ezelőtt Szita Károly (Négycsillagos álmok: kétmilliárdért költözhet élet a deseda kempingbe, Vas András, sonline.hu 2015. 06. 22.).
|